PRIDNE NOTE

OPIS PROJEKTA

Rdeča nit bo ljudska glasba in ples, ki je lahko podkrepljena tudi z ljudskimi običaji, kulinariko. Z domskimi otroci se bomo naučili najmanj dve slovenski ali tuji ljudski pesmi. K sodelovanju bomo povabili ustanove, društva iz Slovenije in tujine (Srbije, Makedonije, Bosne, Hrvaške …).
Namen je, da bo vsaka ustanova ali društvo predstavila najmanj dve ljudski pesmi iz svojega okolja. Te pesmi bo vsak predstavil na svoj način, s petjem, plesom, igranjem na inštrumente ali kako drugače. Vabljene bodo tudi redne osnovne šole, vrtci, tako, da bodo vsi sodelujoči imeli možnost prepoznati in sprejemati drugačnost, kar je tudi glavni namen projekta. Vsaka ustanova se bo pripravljala po svojih planih, na koncu pa bo izvedena javna prireditev, na kateri se bodo predstavili vsi sodelujoči. Še vedno velja, da lahko vsak zavod izvede tudi pesem, ki so jo naredili in napisali udeleženci sami ter ni avtorsko zaščitena.