Skorajda ni otroka, ki se ne bi veselil snega in možnosti za igro, ki jo ponuja naše zasneženo Pohorje. Letos v Mariboru ni bilo veliko snega, zato smo bili toliko bolj veseli, da se je ohranila proga za Zlato Lisico.

Naši mladostniki so se 5.1.2021 ponovno vrnili v šolske klopi. Veselje je bilo nepopisno, in to kljub številnim omejitvam za preprečevanje okužb s korona virusom, ki sedaj veljajo v domu. Veliko tega, kar smo lahko izvajali, sedaj ne moremo, saj so tveganja za okužbe še vedno previsoka. Da bi ohranili fizično kondicijo se zato dnevno odpravimo na sprehode in v skupinah izvajamo raznorazne gibalne vaje. A vendar je vse to manj privlačno, kot je na primer sankanje pod Pohorjem. Na pobudo naših mladostnikov smo se zato odločili, da se gremo en popoldan sankati pod Pohorjem. Z upoštevanjem varnostnih in zaščitnih ukrepov smo vseeno lahko preživeli čudovite trenutke in adrenalinska doživetja. Pri spuščanju svojih sani v dolino smo lahko občutili mehko snežno podlago, ki je bila “prijazna” do naših nog ob zaviranju in usmerjanju sani. Hitrosti so lahko visoke, zato smo še posebej pazili, da se pri spuščanju ne bi zaleteli v smučarje in drugih oseb na progi. Gibanje v naravi nam vedno znova vliva neko pozitivno razpoloženje, zato bomo to ponovili, če bodo seveda pogoji zato (sneg).

Nekaj o tem dogodku pričajo spodnje slike.