V okviru Doma Antona Skale deluje domska knjižnica.
Prvotno je služila kot večnamenska soba, ki je bila pridobljena leta 2009, kasneje pa je iz nje nastala knjižnica.

Knjižnična zbirka trenutno šteje 5000 enot gradiva, med katerimi jih je bilo veliko podarjenih s strani Zveze prijateljev mladine Slovenije.

Po sestavi je zbirka zelo raznolika. V njej najdemo gradivo mladinske književnosti, otroškega leposlovja, slovenske književnosti, svetovne književnosti, učbenike za slovenski jezik in matematiko, gradivo za računalništvo, okultne vede, slovarje, enciklopedije za odrasle in otroke, strokovne priročnike za vodenje, priročnike za vzgojo, ideje za ročna dela, kuharske knjige, gradivo za zgodovino, osebno rast, vede, geografijo, naravoslovje, zdravje in šport ter periodiko.

V knjižnici se izvaja bibliotekarsko in pedagoško delo. Knjižnica je prostor, kjer si lahko otroci in mladostniki izposojajo gradivo, berejo, poslušajo pravljice, klepetajo o knjigah, sestavljajo uganke, rišejo, barvajo, izdelujejo, igrajo družabne igre, dobijo učno pomoč in pomoč pri izdelavi šolskih nalog.

Knjižnica je odprta vsak torek in četrtek, od 14.00 do 19.00.

Naši otroci imajo zelo radi tudi pesmice. Tukaj je ena, iz naše knjižne zbirke.

Kdo pravi, da sreča
nima ne repa ne glave?